fbpx

  Registreeru seminarile

  Soojustagastusega ventilatsioon ja niiskustagastusega ventilatsioon

  Zehnder pakub nii soojustagastusega kui niiskustagastusega ventilatsiooni lahendusi. Soojustagastusega ventilatsiooni (HRV) korral tagastatakse väljatõmbeõhust sissepuhkeõhule vaid soojus, niiskustagastusega ventilatsiooni (ERV) korral nii soojus kui niiskus.

  Soojustagastusega ventilatsioon

  Zehnderi soojustagastusega ventilatsiooniseadmed on väga efektiivsed, tagastades kuni 95% väljatõmbeõhu soojusest. Standardina on Zehnderi seadmed varustatud patenteeritud HRV vastuvoolu soojusvahetitega, mis kannavad väljatõmbeõhu soojusenergia üle värskele sissepuhkeõhule. See soojusülekanne toimub õhukeste plastikplaatide abil, kasutades vastuvoolu põhimõtet. Väljatõmbe ja sissepuhke õhuvoolud omavahel kokku ei puutu ja õhu soojendamine toimub ilma igasuguse täiendava elektrikuluta.  

  Niiskustagastusega ventilatsioon

  Zehnderi niiskustagastusega ventilatsiooni korral on ventilatsiooniseade varustatud entalpia (ERV) soojusvahetiga, mis tagastab kuni 90% väljatõmbeõhu soojustest ning kuni 70% niiskusest. Niiskustagastusega soojusvahetid sobivad kasutamiseks just meie kliimas, kuna need võimaldavad talvel säilitada siseruumides soojuse ja niiskuse, tagades samal ajal värske õhu juurdevoolu. Suvel aga eemaldatakse sissepuhkeõhust liigne soojus ja niiskus enne, kui värske õhk tuppa jõuab. See hoiab ära liigse kuivuse talvel ja liigniiskuse suvel, tagades parima sisekliima ning energiatõhususe. Aastaringselt stabiilsem niiskuse tase toas pikendab samuti hoone konstruktsioonide ning mööbli ja parketi eluiga.

  Zehnderi entalpia soojusvahetites toimib õhuvoolude vahel eraldava kihina patenteeritud polümeermembraan. See hoiab ühtlasi ära igasuguse lõhna ja saasteainete kandumise väljatõmbeõhust sissepuhkeõhule. Lisaks on soojusvaheti membraanil sisseehitatud antimikroobne tehnoloogia hallituse ja bakterite vastu. Õhu soojenemine entalpia soojusvahetis toimub ilma täiendava elektrikuluta.

  Kõiki Zehnderi ventilatsiooniseadmeid on võimalik tellida niiskustagstusega soojusvahetiga. Tutvu meie ventilatsiooniseadmetega SIIN.

  Mida on oluline tähele panna

  Ventilatsiooniseadet valides on muuhulgas oluline jälgida, mis on selle soojusvaheti energiatagastuse protsent. Mida suurem on soojusvaheti efektiivsus, seda suuremat energiasäästu on võimalik saavutada, kuna kütte- ja jahutuskulud on madalamad. Zehnderi soojusvahetid tagastavad kuni 95% soojusest, mis võimaldab säästa kuni 50% energiakuludelt.

  Rahalisest säästust vähem oluline pole mugavustunne. Mida suurem on soojustagastus, seda soojem õhk jõuab tagasi ruumidesse. 90%-95% soojustagastuse puhul on sissepuhkeõhk ruumi temperatuurist vaid paar kraadi madalam. Puuduvad külma õhu voolud, mis vähemefektiivse soojustagastusega ventilatsiooniseadmete puhul on tavapärane.

  Ventilatsiooniseadmed
  Link
  Zehnder Comfosystems ventilatsioonisüsteem
  Link
  Niiskustagastusega soojusvaheti
  Link
  Niiskustagastusega soojusvaheti turvalised membraanid
  Link
  Naudi 5-aastase lisagarantiiga tervislikku sisekliimat
  Link
  “Hea õhk” sinu kodus
  Link
  Oleme siin, et aidata.

  Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.