fbpx

KKK – ventilatsioon üldine

Tänaste nõuete kohaselt ehiatatud ja renoveeritud majad on õhutihedad, sellest tulenevalt ei toimu ka loomilikku õhuvahetust läbi välispiirete. Selleks, et vältida liigniiskusest tulenevat hallituse teket ja hoida CO2 tase ruumides madalana tuleb paigaldada ventilatsioonisüsteem. Ventilatsiooni ainus eesmärk on tagada õhuvahetus hoones ning seda võimalikult energiasäästlikult.

Ventilatsioonisüsteemi paigaldamiseks on õige hetk, kui maja on valmis musta karbi kujul. Selles järgus, kui laed on veel avatud, saab paigaldada ventilatsioonitorustiku. Järgmise tööna paigaldatakse ventilatsiooniseade, jaotuskastid ning ühendatakse torud, kui tehnoruum, kuhu seade paigaldatakse, on viimistetud. Viimse tööna, kui kogu maja viimistlus on lõpetatud, paigaldatakse plafoonid, välisrestid ja teostatakse süsteemi reguleerimine ning mõõdistamine.

Ventilatsiooniseadme ComfoAir 350 maksimaalne õhuvool on 350m³/h.

Ventilatsiooniseadme ComfoAir Q 600 maksimaalne õhuvool on 600m³/h.

Põhimõtteliselt saab ventilatsiooniseadet välja vahetada. Kohapeal tuleb kontrolliga, kas ja kuivõrd see on mõttekas. Kui seade töötab „madalal kiirusel“, ei ole väljavahetamine põhjendatud.

Täiendava jahutusseadme paigaldamiseks on vajalik järgmiste tingimuste arvetsamine: Kõik sissepuhkeõhu torud peavad olema isoleeritud, vältimaks toru pinnale kondensaadi tekkimist. Jahutuseadme optimaalseks töötamiseks on vajalik vähemalt kümme Comfotube 90 toru sissepuhke õhule ja kümme Comfotube 90 väljatõmbe õhule , mis tagavad nominaalväärtusega ventilatsiooni korral 400m³/h  suuruse õhuvoolu saavutamise. Antud olukorras see kindlasti nii ei ole, sest muidu oleks CA350 seade ilmselt juba liiga väike. Sellele lisanduvad veel teisedki ehituslikud nüansid.

Comfocool Q600 jahutusmoodul ei ole mõeldud jahutama õhku niisama efektiivselt kui split-tüüpi kliimaseadmed. Pigem on mõeldud Comfocool Q600 katma pigem jahutussüsteemi tipukoormust

Kokkuvõttes soovitame  kasutada ComfoCool’i koos Q600 seadmega üksnes vähemalt 180m2 suuruse pindalaga uusehitises ja seda juhul, kui ülalnimetatud tingimuste olemasolu on kontrollitud ja planeeritud.

Antud olukorras  soovitame kasutada eraldiseisvat  split-tüüpi kliimaseadmeid, mille maksumus ja kasutegur on kõige soodsama suhtega, seda võrreldes jahutusmooduliga ventilatsiooniseadme ja selle juurde kuuluvate ehitsulike muudatuste läbiviimisega.

Ei asenda. Ventilatsioonisüsteemi ei ole mõistlik kasutada eluruumides kütmiseks, sest see ei taga mugavustunnet ega efektiivset töötamist.

Tavalise plaatsoojustagastiga seadmetel on vaja kondensaadi äravoolu, et soojusvahetis tekkinud kondensaat seadme korpusest välja juhtida. Soojusvahetis võetakse väljatõmbeõhust soojus ning antakse see sissepuhkeõhule. Selle tulemusena niiske väljatõmbeõhk jahtub. Mida soojem on õhk seda rohkem veeauru ta endasse mahutab. Jahtumisel tekib üks hetk punkt, kui õhk ei suuda enam rohkem veeauru endasse mahutada ja üleliigne kondenseerub välja. Seda punkti nimetatakse kastepunktiks.

Zehnder ComfoSpot 50 ja ComfoAir 70 sobivad ruumidesse suurusega 30…35 m2. Zehnder ComfoSpot 50 on mõeldud ühe ruumi õhuvahetuse tagamiseks, aga Zehnder ComfoAir 70 saab kasutada ka kahe ruumi ventileerimiseks.

Oleme siin, et aidata.

Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.