fbpx

KKK – ventilatsiooni hooldus

Ventilatsiooniseadme hooldust tuleb teostada 2-3 korda aastas. Hoolduse käigus tuleb vahetada/puhastada filtrid, puhastada tolmust seadme sisu. Iga paari aasta tagant tuleb sooja veega läbi pesta soojusvaheti. Juhised ventilatsiooniseadme hoolduse teostamiseks leiate seadmega kaasas olevast manuaalist või meie kodulehelt. Filtrite vahetamise tihedus sõltub asukohast ja välisõhu saastatuse astmest.

Filtrid

Soojusvaheti

Mustad randid sissepuhkeplafoonide ümber tekivad ruumiõhus ringlevast tolmust. Plafooni ümber tekkivad õhukeerised keerutavad tolmu vastu lage, mis omakorda jätavad maha mustad rõngad. Mustad rõngad on lihtsasti puhastatavad. Rõngaste teket on võimalik vähendada või isegi vältida kasutades optimeeritud õhuvooluga plafoone, näiteks Zehnder Luna S125.

Soojusvahetit tuleb hooldada iga paari aasta tagant. Filtrite vahetamisel võib ikka sattuda väike kogus mustust ja tolmu soojusvaheti peale ja sisse. Pealt saab soojusvaheti lihtsasti lapiga puhtaks pesta, aga sisemust mitte. Soojusvaheti saab seest puhtaks voolava sooja veega loputades. Pesuaineid kasutada ei ole vaja. Soojusvaheti regulaarne puhastamine tagab ventilatsiooniseadme maksimaalse efektiivsuse pikkadeks aastateks.

Zehnder ComfoSystems ventilatsioonitorustik vajab hooldust nagu ka iga teine ventilatsioonitorustik. Zehnder ComfoSystemsi eelis on see, et tänu oma antistaatilisele pinnale kogub ta tolmu ja mustust aeglasemalt, seega hooldusvälp on pikem. Zehnder ComfoSystems torustikku soovitame puhastada vähemalt iga 10 aasta tagant.

Video torude puhastamisest

Zehnderi ventilatsiooniseadmetes võib kasutada ainult originaal ja meie poolt aktsepteeritud filtreid. Tundmatute järelturu filtrite kasutamine toob kaasa seadme garantii katkemise. Mõningate järelturu filtrite raam on oluliselt paksem originaalfiltrite omast, mis suurendab ventilatsiooniseadme sisest takistust. See võib saada saatuslikuks ventilaatoritele. Järelturu filtri tihedusklass ei pruugi vastata nõuetele, mille tulemusena satub tolm ja mustus seadmesse ning võib seda kahjustada.

Oleme siin, et aidata.

Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.