fbpx

  Registreeru seminarile

  Tsentraalne versus detsentraalne ventilatsioonisüsteem

  Maja ehitamisel või renoveerimisel soovite kindlasti paigaldada endale parima võimaliku ventilatsioonisüsteemi, et tagada tervislik, mugav ja energiasäästlik kodu. Entalpiasse ehk ERV-sse (Zehnder niiskustagastus) investeerimine on suurepärane viis tagada, et te ei kaota raha energiakao tõttu. Üks peamisi kaalutlusi, mida ERV valimisel arvesse võtta, on see, kas valida tsentraalne või detsentraalne ventilatsioonisüsteem.

  1. kaalutlus: ventilatsiooni tõhusus

  Tsentraalsed ventilatsioonisüsteemid on üldiselt parimad tagamaks tasakaalustatud ventilatsiooni terves majas. Detsentraalne süsteem kasutab ruumides õhu tsirkuleerimiseks väikeseid ventilatsiooniseadmeid. Kodudes, kus kõiki ruume kasutatakse sageli, on tsentraalne ventilatsioonisüsteem tavaliselt mõistlikum. Kodudes, kus ruumid on ülejäänud majast eraldatud (näiteks garaaži kohal), võib eelistada detsentraalsete ventilatsiooniseadmete kasutamist.

  2. kaalutlus: energiatõhusus

  Sageli on vaja paigaldada eraldi väljatõmbesüsteemid ruumidesse, kus tekib palju niiskust. On olemas vannitoaventilaatorid, mida saab paigaldada, kuid need ei ole üldiselt nii tõhusad kui tsentraalne ventilatsioonisüsteem, kuna neil puudub energiatagastus. Seega on energiatõhususe aspektist mõistlikum kasutada tsentraalset soojustagastusega ventilatsiooni.
  Detsentraalsete seadmete puhul toimub energiatagastus, kuid need ei sobi niisketesse ruumidesse.

  3. kaalutlus: müra

  Väike detsentraalne ventilatsiooniseade tekitab alati rohkem müra kui üks tsentraalne kogu maja süsteem. Detsentraalsed ventilatsioonisüsteemid koosnevad erinevatesse ruumidesse paigaldatud eraldiseisvatest ventilatsiooniseadmetest. Tsentraalsed süsteemid kasutavad värske õhu jaotamiseks ühte ventilatsiooniseadet ja kanaleid, mille kaudu õhk liigub. Müra on vähem. 

  4. kaalutlus: soojuskadu

  Ventilatsiooniseadmed nõuavad läbi hoone konstruktsioonide kahte toru- õhuvõtt ja heiteõhk ja nende torude läbiviimisel hoone konstruktsioonidest, ei tohi tekkida soojuskadu ehk sein peab säilitama oma soojust isoleerivad omadused. Detsentraalseid seadmeid tuleb paigaldada rohkem ja seetõttu on soojuskadu suurem.

  5. kaalutlus: süsteemi juhtimine

  Tsentraliseeritud ventilatsioonisüsteeme saab hallata ühe juhtpuldi abil. See on palju lihtsam kui ühest ruumist teise liikumine ja üksikute seadmete seadete muutmine. Mõnel juhul on aga mõistlikum seadistusi kohandada, et rahuldada eri ruumide erinevaid vajadusi.

  6. kaalutlus: õhujaotus

  Tsentraalsetes süsteemides juhitakse värske õhk eluruumidesse ja heiteõhk tõmmatakse välja sanitaarruumidest. Selline lahendus on kõige efektiivsem. See on teaduslikult kui ka praktikas tõestatud. Selline lahendus tagab eluruumides vajaliku õhuvahetuse, olles samal ajal ka energiasäästlik. See efekt ei ole detsentraalsete ventilatsiooniseadmete puhul saavutatav ja sisekliima ei ole kvaliteetne.

  7. kaalutlus: paigalduskulud

  Kui võtame aluseks näiteks 150 ruutmeetrise maja, kuhu paigaldame terviklahendusena detsentraalse ventilatsioonisüsteemi (igasse ruumi) , tuleb see kindlasti kallim, kuid kui paigaldame vaid osadesse ruumidesse, võivad paigalduskulud olla enam-vähem samad, kui tsentraalse puhul. Arvestada võiks ka asjaolu, et tsentraalne süsteem terviklahendusena on siiski lõppkokkuvõttes parem, võttes arvesse eelnevalt välja toodud kaalutlusi.

  Võtke ühendust meie ventilatsiooni eksperdiga ja aitame teil leida parima lahenduse!

  ZEHNDER VENTILATSIOONISEADMED
  Link
  ERV - NIISKUSTAGASTUS
  Link
  ZEHNDER ORIGINAALFILTRID
  Link
  ZEHNDER LAPIKSÜSTEEM
  Link
  REFERENTSID
  Link
  LOJAALSUSPROGRAMM PARTNERITELE
  Link
  Oleme siin, et aidata.

  Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.