Ohtlik ülekuumenemine kodus

Tänapäeval on kodude ülekuumenemine märgatavalt suurenenud. See probleem ei põhjusta ainult kuumi, niiskeid ja seetõttu ebamugavaid kodusid, vaid majade ülekuumenemine ohustab ka elanike tervist.

Overheating-of-homes

Kodude ülekuumenemist põhjustavad erinevad tegurid

Kliimamuutused
Kliimamuutuste tõttu muutuvad suved üha kuumemaks ja pikemaks. See tähendab ka seda, et suveööl väheneb mahajahtumine.

Linnastumine
Suurlinnadesse suundumise trend toetab “linnasoojuse saareefekti”. Kuna suure asustusega pinnad on kaetud majade ja tänavatega, neelavad need palju rohkem soojust kui pinnad maapiirkonnas. Lisaks kaasneb sellega vähem jahutuse aurustumist ja taimauramist.

Tumedad aknakatted ja kardinad
Tumedate aknakatete ja kardinate abil neelab teie maja rohkem päikesekiirgust kui kergete kardinate korral.

Soojuse kogunemine
Ehitusstandardid nõuavad suuremat energiatõhusust ja keskenduvad soojustustasemetele. Ühelt poolt hoiab hea soojustus toas jahedat õhku, kuid teiselt poolt takistab see ka loomulikku õhuvahetust.

Mis on lahendused?

1. MAJA PLANEERING
Arvestage sellega, kus jõuab päike oma kõrgeimasse punkti. Ülekuumenemise ohtu saate vähendada, kui maja lõuna- ja läänepoolsel küljel on vähem aknaid.

2. PÄIKESEKAITSE
Päikesekiirguse vähendamiseks teie majas on erinevaid viise. 

3. SOOJUSTUS
Ühest küljest hoiab soojustus soojust majas. Aga kui jahutate oma maja ööseks maha, hoiab hea soojustus seda jahedust ka alles ning takistab soojuse sisenemist hoonesse.

4. TASAKAALUSTATUD VENTILATSIOON SUVISE MUGAVUSE TAGAMISEKS
Tasakaalustatud ventilatsioonisüsteemi abil saate vältida ülekuumenemist mitmel viisil. Ventilatsioonisüsteemid aitavad jaotada värsket õhku teie tubades. Vahepeal jahutab soojusvaheti sissepuhkeõhku. Seda protsessi nimetatakse külmatagastuseks. Lugege lisateavet Zehnderi ventilatsiooniseadmete suure jõudlusega külmatagastuse kohta, mida on tunnustanud mainekas Passiivmaja instituut. Lisateavet leiate altpoolt. Lisaks saate niiskusel silma peal hoida, kasutades entalpia soojusvahetiga ventilatsiooniseadet. See muudab sisekliima palju mugavamaks, kuna soojus ja niiskus eemaldatakse soojast ja niiskest välisõhust enne värske õhu sisenemist majja.

Kuidas toimib niiskustagastusega ventilatsioon?

Suvel tundub suhteliselt niiske õhk soojem, kui see tegelikult on. Seetõttu eemaldatakse soojus ja niiskus soojast ning niiskest välisõhust enne värske õhu sisenemist majja. Mugavad, valikulise integreeritud entalpia-vahetiga Zehnderi ventilatsioonisüsteemid loovad suvel ideaalse sisekliima.

Sisekliima tähelepanu keskpunktis

Suur hulk teaduslikke uuringuid on läbi viidud selle kohta, kuidas suveilmastiku muutumine mõjutab sisekliimat. Lisateavet leiate meie valgest raamatust:

Võtke meiega ühendust

    Kontaktandmed
    +372 6840 937

    Zehnder Baltics OÜ
    Rannamõisa tee 38d, 13516 Tallinn
    KMKR EE101347594
    Reg. nr. 11892250

    Kas teil on küsimusi? Helistage meile julgelt.
    Tehniline info
    +372 600 3360