fbpx

  Registreeru seminarile

  Ohtlik ülekuumenemine kodus

  Mis on ülekuumenemine?

  Tänapäeval on kodude ülekuumenemine märgatavalt suurenenud. See probleem ei põhjusta ainult kuumi, niiskeid ja seetõttu ebamugavaid kodusid, vaid majade ülekuumenemine ohustab ka elanike tervist.

  Kodude ülekuumenemist põhjustavad erinevad tegurid.

  Kliimamuutused
  Kliimamuutuste tõttu muutuvad suved üha kuumemaks ja pikemaks. See tähendab ka seda, et suveööl väheneb mahajahtumine.

  Linnastumine
  Suurlinnadesse suundumise trend toetab “linnasoojuse saareefekti”. Kuna suure asustusega pinnad on kaetud majade ja tänavatega, neelavad need palju rohkem soojust kui pinnad maapiirkonnas. Lisaks kaasneb sellega vähem jahutuse aurustumist ja taimauramist.

  Tumedad aknakatted ja kardinad
  Tumedate aknakatete ja kardinate abil neelab teie maja rohkem päikesekiirgust kui kergete kardinate korral.
  Soojuse kogunemine
  Ehitusstandardid nõuavad suuremat energiatõhusust ja keskenduvad soojustustasemetele. Ühelt poolt hoiab hea soojustus toas jahedat õhku, kuid teiselt poolt takistab see ka loomulikku õhuvahetust.

  Mis on lahendused?

  1. MAJA PLANEERING Arvestage sellega, kus jõuab päike oma kõrgeimasse punkti. Ülekuumenemise ohtu saate vähendada, kui maja lõuna- ja läänepoolsel küljel on vähem aknaid.
  2. PÄIKESEKAITSE Päikesekiirguse vähendamiseks teie majas on erinevaid viise. 
  3. SOOJUSTUS Ühest küljest hoiab soojustus soojust majas. Aga kui jahutate oma maja ööseks maha, hoiab hea soojustus seda jahedust ka alles ning takistab soojuse sisenemist hoonesse.
  4. TASAKAALUSTATUD VENTILATSIOON SUVISE MUGAVUSE TAGAMISEKS Tasakaalustatud ventilatsioonisüsteemi abil saate vältida ülekuumenemist mitmel viisil. Ventilatsioonisüsteemid aitavad jaotada värsket õhku teie tubades. Vahepeal jahutab soojusvaheti sissepuhkeõhku. Seda protsessi nimetatakse külmatagastuseks. Lugege lisateavet Zehnderi ventilatsiooniseadmete suure jõudlusega külmatagastuse kohta, mida on tunnustanud mainekas Passiivmaja instituut. Lisateavet leiate altpoolt. Lisaks saate niiskusel silma peal hoida, kasutades entalpia soojusvahetiga ventilatsiooniseadet. See muudab sisekliima palju mugavamaks, kuna soojus ja niiskus eemaldatakse soojast ja niiskest välisõhust enne värske õhu sisenemist majja.

  Kuidas toimib niiskustagastusega ventilatsioon?

  Suvel tundub suhteliselt niiske õhk soojem, kui see tegelikult on. Seetõttu eemaldatakse soojus ja niiskus soojast ning niiskest välisõhust enne värske õhu sisenemist majja. Mugavad, valikulise integreeritud entalpia-vahetiga Zehnderi ventilatsioonisüsteemid loovad suvel ideaalse sisekliima.

   

  Sisekliima tähelepanu keskpunktis

   Suur hulk teaduslikke uuringuid on läbi viidud selle kohta,
  kuidas suveilmastiku muutumine mõjutab sisekliimat.
  Lisateavet leiate meie valgest raamatust:

  Zehnderi suure jõudlusega külmatagastust
  on tunnustanud mainekas Passiivmaja instituut

  Sisekliima spetsialist Zehnder on esimene, kes on sooja kliima kategoorias saanud uue sertifikaadi. Ainsa tarnijana, kes on selle sertifikaadi saanud, näitab Zehnder jätkuvalt oma pühendumust pakkuda oma klientidele aastaringselt parimat sisekliimat.

  andbox.zehnder-systems.com/en_master/press-release”>

  Zehnder ComfoAir Q 600 ST
  Link
  Zehnder ComfoAir Q 350 TR
  Link
  Zehnder ComfoAir Q 450 TR
  Link
  “Hea õhk” sinu kodus
  Link
  Zehnderi jahutus- ja küttelahendused
  Link
  ERV soojusvaheti turvalised membraanid
  Link
  Heaolutunne Zehnderi niiskustagastussüsteemiga
  Link
  Oleme siin, et aidata.

  Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.