fbpx

Ventilatsioonisüsteemid võime jaotada tsentraalseks ja detsentraalseks.

Tsentraalse õhujaotuse korral tagatakse hoone kõikide ruumide õhuvahetus ühe keskse ventilatsiooniagregaadi ja torustikuga.
Detsentraalse õhujaotuse korral paigaldatakse erinevatesse ruumidesse eraldi lokaalsed ventilatsiooniagregaadid. Ära jäävad torustikud.
Kasutatakse pigem olemasolevate hoonete (osalisel) rekonstrueerimisel. Puuduseks tsentraalse süsteemiga võrreldes on väiksemad õhuvooluhulgad ja kõrgem müratase.
Tsentraalse õhujaotussüsteemi korral on tänapäeval võimalik valida konventsionaalsete metall- ja hügieeniliste plastkanalite vahel.
Metallkanalite (spiraalvaltsplekk kanalite) peamiseks puuduseks on hügieeni tagamine torustikus. Metalli pind (valtsid, metall ise, võimalik korrosioon või oksüdeerumine) ja liitmike ühendused (needid, kruvid) on ideaalseks mustuse haakumise pinnaks. Metallkanalite sisepind on paljudel tootjatel tehasest tulles õline, mis veelgi suurendab tolmu ja mustuse naket.
Metallkanaleid puhastades ei ole võimalik tagada õhujaotussüsteemi hügieenilisust, mistõttu kaasaegsel eluhoonel oleks mõistlik eelistada plastist õhujaotussüsteemi.
Painduvad komposiitkanalid omavad enamjaolt hügieenilist ja antistaatilist sisepinda ning väldivad mustuse ladestumist kanalite sisepindadele. Juhul kui kanaleid on vaja puhastada, on seda äärmiselt lihtne teha spetsiaalse pehme Zehnderi puhastusharjaga. Vaata lähemalt videost:

Samuti on paindkanalitel baseeruva süsteemi koosteloogika erinev metallkanalite omast. Metallkanalite korral läbivad magistraalkanalid erinevaid ruume ning vajavad heli leviku ja õhuvoolu müra takistamiseks hoolikat planeerimist ja lisa mürasummuteid.
Plastist paindkanalid rajatakse kollektor-süsteemis. Igasse sissepuhke ja väljatõmbe punkti kulgeb eraldi kanal, mistõttu on välditud müra levik üle torustiku. Samuti on kollektor süsteemi lihtsam kavandada, ehitada ja seadistada.
Kvaliteetsemad plastist paindkanalid võimaldavad torustike paigaldust näiteks betooni valusse, põrandakütte alusesse soojustuse kihti või hoone välispiirete soojustuskihi sisse. 

Oleme siin, et aidata.

Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.