Milline õhujaotussüsteem valida?

Zehnder_CSY_Rendering_Compact_ventilation_bathroom_Office_26256

Tsentraalne ja detsentraalne ventilatsioon

Ventilatsioonisüsteemid võime jaotada tsentraalseks ja detsentraalseks.

Tsentraalse õhujaotuse korral tagatakse hoone kõikide ruumide õhuvahetus ühe keskse ventilatsiooniagregaadi ja torustikuga.

Detsentraalse õhujaotuse korral paigaldatakse erinevatesse ruumidesse eraldi lokaalsed ventilatsiooniagregaadid. Ära jäävad torustikud.

Kasutatakse pigem olemasolevate hoonete (osalisel) rekonstrueerimisel. Puuduseks tsentraalse süsteemiga võrreldes on väiksemad õhuvooluhulgad ja kõrgem müratase.

Zehnder_CSY_Air_Distribution_CAQ_ST_OnFloorZehnder_CSY_Air_Distribution_CAQ_ST_OnFloor

Õhujaotuskanalid

Tsentraalse õhujaotussüsteemi korral on tänapäeval võimalik valida konventsionaalsete metall- ja hügieeniliste plastkanalite vahel.

Metallkanalite (spiraalvaltsplekk kanalite) peamiseks puuduseks on hügieeni tagamine torustikus. Metalli pind (valtsid, metall ise, võimalik korrosioon või oksüdeerumine) ja liitmike ühendused (needid, kruvid) on ideaalseks mustuse haakumise pinnaks. Metallkanalite sisepind on paljudel tootjatel tehasest tulles õline, mis veelgi suurendab tolmu ja mustuse naket.

Metallkanaleid puhastades ei ole võimalik tagada õhujaotussüsteemi hügieenilisust, mistõttu kaasaegsel eluhoonel oleks mõistlik eelistada plastist õhujaotussüsteemi.

Painduvad komposiitkanalid omavad enamjaolt hügieenilist ja antistaatilist sisepinda ning väldivad mustuse ladestumist kanalite sisepindadele. Juhul kui kanaleid on vaja puhastada, on seda äärmiselt lihtne teha spetsiaalse pehme Zehnderi puhastusharjaga.

Vaata lähemalt videost:

Zehnder_CSY_Accessory_ComfoFix_Link_tube_holder_Ceiling_installerZehnder_CSY_Accessory_ComfoFix_Link_tube_holder_Ceiling_installer

Bösch Reinigungswelle Airmaster-Ultra für Flachkanäle
Bösch Reinigungswelle Airmaster-Ultra für Flachkanäle

Samuti on paindkanalitel baseeruva süsteemi koosteloogika erinev metallkanalite omast. Metallkanalite korral läbivad magistraalkanalid erinevaid ruume ning vajavad heli leviku ja õhuvoolu müra takistamiseks hoolikat planeerimist ja lisa mürasummuteid.

Plastist paindkanalid rajatakse kollektor-süsteemis. Igasse sissepuhke ja väljatõmbe punkti kulgeb eraldi kanal, mistõttu on välditud müra levik üle torustiku. Samuti on kollektor süsteemi lihtsam kavandada, ehitada ja seadistada.

Kvaliteetsemad plastist paindkanalid võimaldavad torustike paigaldust näiteks betooni valusse, põrandakütte alusesse soojustuse kihti või hoone välispiirete soojustuskihi sisse. 

Zehnder_consulting2
Vajate abi oma projektiga?
Võtke meiega ühendust!
Pakume oma tuge ja nõu erinevat tüüpi projektide ning küsimuste korral.
Võtke meiega ühendust

    Kontaktandmed
    +372 6840 937

    Zehnder Baltics OÜ
    Rannamõisa tee 38d, 13516 Tallinn
    KMKR EE101347594
    Reg. nr. 11892250

    Kas teil on küsimusi? Helistage meile julgelt.
    Tehniline info
    +372 600 3360