fbpx

InteliVENT OÜ teostas esimese 40% KredEx toetuse pälvinud kortermaja ventilatsioonisüsteemi

Täpselt nii nagu ka KredEx toetuse esimese vooru korral sattus ka see kord kõige esimeseks renoveeritavaks majaks kortermaja Elvas. Õuna 5, Elva korteriühistu rekonstrueeris kompleksrenoveerimise käigus avatäited, välispiirded, küttesüsteemi, katuse ning samuti rajas täies mahus Zehnder Comfosystemsil põhineva energiatagastusega ventilatsioonisüsteemi.
Ventilatsioonisüsteemi õhujaotustorustik asub peidus hoone fassaadi ja katusesoojustuse all. Spetsiaalsed antibakteriaalse ja antistaatilise sisepinnaga Zehnder ComfoFresh õhukanalid (fassaadisoojustuse all kõigest 51 mm kõrged lamekanalid ning katusesoojustuse all 90mm välisdiameetriga kanalid) kannavad niisketest ruumidest tarbitud õhu hoone katusel paiknevasse kõrge energiatagastusega ventilatsiooniagregaati ning sealt omakorda soojustagastusega värske ja puhta õhu eluruumidesse tagasi.
Ventilatsiooniagregaat suudab üle 80% heitõhu soojusest tagastada ruumidesse sisse kanduvale sissepuhke õhule. Kuna ventilatsiooniseade kasutab vastuvoolu plaatsoojusvahetit, on välditud õhuvoolude segunemine (vastupidiselt näiteks rootor tüüpi soojusvahetitele).
Kogu süsteem on vaadeldav üle interneti, nii et hoone haldajal on alati kontroll hoone ventilatsioonisüsteemi toimimise üle.

Vaata tutvustavat videot siit:

 

Kortermaja Elvas

InteliVENT OÜ teostas esimese 40% KredEx toetuse pälvinud kortermaja ventilatsioonisüsteemi